Elzab Jota

5.0/5 ocena (1 głosów)

Opis

Podstawowe informacje

Elzab Jota to przystępna cenowo kasa, skierowana do właścicieli niewielkich placówek handlowych i usługowych. Doskonałe rozwiązanie dla punktów, gdzie powierzchnia obsługi klienta jest zazwyczaj ograniczona. Kompaktowe rozmiary, lekka waga, trwałość obudowy oraz możliwość zasilania z zewnętrznego akumulatora lub instalacji samochodowej to właściwości, które sprawiają, że chętnie stosowana jest także na ryneczkach i bazarach. Jej cechą charakterystyczną jest łatwość obsługi oraz niezwykła funkcjonalność. Występuje w jasnym odcieniu szarości (RAL 7032). Do wydruku paragonów używa się wąskich rolek papieru (28mmx30m).

Wyposażona w dwuliniowy (2x24 znaki) alfanumeryczny wyświetlacz dla obsługującego kasę oraz 9-cio cyfrowy wyświetlacz diodowy LED dla klientów. Posiada także innowacyjny, dwustacyjny, termiczny mechanizm CITIZEN, który drukuje równocześnie oryginał i kopię paragonu.

Alfanumeryczna klawiatura oraz wyraźny wyświetlacz z polskimi znakami i intuicyjny układ menu w znacznym stopniu wpływają na łatwość użytkowania. Dzięki temu nawet początkujący kasjerzy nie mają trudności z obsługą urządzenia a praca staje się przyjemnością.

Możliwość zastosowania silikonowej nakładki na klawiaturę, która chroni przed zalaniem, np. w pracy na placach targowych. Takie rozwiązanie pozwala zachować urządzenie dobrym stanie.  

Obsługa typowych operacji w trakcie sprzedaży:

 • sprzedawany towar można odszukać za pomocą numeru w bazie towarowej, nazwy produktu, kodu kreskowego lub zaprogramowanego klawisza (48 klawiszy),
 • każda z pozycji paragonu można być skorygowana lub usunięta przed jego zamknięciem,
 • możliwe jest udzielanie rabatów i narzutów na wybrane pozycje lub na cały paragon,
 • opcja sprzedaży za gotówkę lub przy pomocy 3 innych form płatności,
 • opcja sprzedaży produktów ważonych,
 • dla par towarów, które zawsze sprzedawane są razem dostępna jest sprzedaż wiązana,
 • sprzedaż i przyjmowanie opakowań zwrotnych

Udogodnienia podnoszące komfort pracy

Kasa posiada 10 klawiszy skrótów do określonych funkcji kasjera i raportów. Dzięki funkcji ‘otwarta cena’ użytkownik ma możliwość sprzedaży produktów w innej cenie, niż ta zarejestrowana w bazie towarowej. Kasa obsługuje kody kreskowe z ilością i ceną.

Rozwiązanie drukowania raportów zmian w bazie towarowej jest oszczędne i minimalizuje zużycie papieru. Urządzenie przypomina osobie użytkującej o oznaczonym terminie obowiązkowego przeglądu okresowego. Kasa akceptuje zapłatę w innej walucie niż złoty, zdefiniowanej poprzez nazwę i kurs wymiany.

Obsługa klientów jest efektywniejsza dzięki współdziałaniu kasy z innymi urządzeniami - czytnikiem kodów kreskowych, wagą, szufladą na pieniądze, czy komputerem. Do połączenia kasy z komputerem konieczny jest interfejs komputerowy umożliwiający dopasowanie sygnałów z kasy do standardu RS 232.

Przekaz danych pomiędzy kasą, a komputerem PC przebiega w tle, a tym samym nie przerywa pracy kasjera. Zastosowanie multipleksera umożliwia podłączenie do jednego komputera nawet 8 kas. Wykorzystanie modemu kasowego ELZAB Telekas pozwala na zdalne sterowanie i wymianę danych, np. odczyt danych o sprzedaży z oddalonego stanowiska zarządzania poprzez sieć telefoniczną.

W punktach gastronomicznych kasa może współdziałać z drukarką zamówień do kuchni ELZAB Kuchta.

Cennik produktów do pobrania

Parametry techniczne

 • Nazwa: Elzab Jota
 • Typ: mała, alfanumeryczna kasa rejestrująca
 • Ilość PLU: 2047
 • Grupy towarów: 16
 • Stawki VAT: 7
 • Opis towaru: cena, nazwa o długości do 18 znaków, kod kreskowy, opakowanie zwrotne (maks. 64), towary wiązane (maks. 256 par), liczba miejsc po przecinku dla określania ilości, stawka VAT
 • Kasjerzy: 30
 • Ilość pozycji paragonowych w buforze: 2048
 • Mechanizm drukujący: mechanizm termiczny, 2 x 18 znaków w wierszu, prędkość druku 7,5 linii/sek.
 • Wyświetlacz kasjera: alfanumeryczny LCD podświetlany, 2 x 24 znaki
 • Wyświetlacz klienta: diodowy LED, 9-cyfrowy
 • Klawiatura: wielofunkcyjna, 28 klawiszy
 • Gniazda: zasilania, komunikacji z PC (RS232) lub wagi ELZAB Prima, czytnika lub przejściówki do czytnika i wagi, szuflady na pieniądze
 • Zasilanie: sieciowe, z wewnętrznego akumulatora 6V/ 4,5 Ah, z instalacji samochodowej 12 - 30 V/ maks. 1 A, zewnętrzny zasilacz w komplecie
 • Waga: 2,8 kg (bez zasilacza)
 • Wymiary: gł. 236 mm/szer. 253 mm/wys. 115 mm

Akcesoria

Czytnik kodów Zebex Z-3190

Czytnik kodów Zebex Z-3190

Z-3190 BT to bezprzewodowy czytnik typu linear imager idealny do pracy w handlu oraz w warunkach magazynu.

 Przewód zasilania samoch.

Przewód zasilania samoch.

Przewód zasilania samochodowego 12V umożliwia zasilanie kas z gniazdka zapalniczki samochodowej zarówno 12V jak i 24V. Rzecz dotyczy m.in. kasy ELZAB Mini E i Jota.

Papier termiczny 28/30

Papier termiczny 28/30

Rolka papieru termicznego o wymiarach 28 mm/30m. Posiada nadruk firmowy ELZAB S.A. Przeznaczona do kasy Elzab Jota.

Nakładka na klawiaturę

Nakładka na klawiaturę

Nakładka na klawiaturę do kasy Elzab Jota. Pomaga zachować urządzenie w czystości, zabezpiecza przed zachlapaniem. Praktyczna i wytrzymała.

Waga Prima K

Waga Prima K

Waga elektroniczna ELZAB Prima K w wersji płaskiej jest dwudziałkową wagą kalkulacyjną obsługującą wszystkie klasyczne funkcje dla tej grupy urządzeń, jak np., pomiar masy oraz wyliczenie należności za zważony towar.

Prima K z wysięgnikiem

Prima K z wysięgnikiem

Waga elektroniczna ELZAB Prima K w wersji z wysięgnikiem jest dwudziałkową wagą kalkulacyjną wykonującą wszystkie funkcje przypisane tej grupie urządzeń, tj. dokonanie precyzyjnego pomiaru masy oraz wyliczenie należności za zważony towar.

Waga Prima

Waga Prima

Waga ELZAB Prima jest przeznaczona do współpracy z kasami fiskalnymi firmy ELZAB S.A., a także z innymi kasami i urządzeniami, które wyposażone są w interfejs szeregowy.

Szuflada Gamma

Szuflada Gamma

Szuflady kasowe GAMMA stworzone zostały w taki sposób by w maksymalnym stopniu spełniać oczekiwania użytkowników. Działają niezawodnie i są przy tym bardzo funkcjonalne.

Zebex Z-3100

Zebex Z-3100

Zebex Z-3100 to poręczny i ergonomiczny czytnik ręczny typu linear imager o wysokich parametrach skanowania. Może funkcjonować w trybie automatycznym lub przy użyciu owalnego, wygodnego przycisku.

Voyager 1200g

Voyager 1200g

Voyager 1200g to wysokiej klasy skaner będący w stanie odczytać nawet bardzo uszkodzone czy wyjątkowo złej jakości kody. Dekoduje także kody o dużej gęstości. Poręczny i funkchjonalny.

Motorola LS 2208

Motorola LS 2208

LS 2208 to ręczny i poręczny czytnik laserowy cenionej w świecie kodów kreskowych marki MOTOROLA (d. SYMBOL). Solidna konstrukcja, obudowa wzmocniona gumowymi zabezpieczeniami oraz niepodatna na zrysowania szybka to atuty, które cenione są przez wielu użytkowników.

Kuchta S

Kuchta S

Drukarka ELZAB Kuchta S stworzona została z myślą o barach szybkiej obsługi, gdzie posiłek zamawiany jest przy ladzie. Współdziała z kasami fiskalnymi ELZAB lub oprogramowaniem do obsługi sprzedaży w punkcie gastronomicznym.

Modem kasowy Telekas

Modem kasowy Telekas

Modem kasowy ELZAB Telekas umożliwia w szybki i praktyczny sposób zapisywać i odczytywać dane "do" oraz "z" kas mieszczących się w innej lokalizacji niż komputer z oprogramowaniem zarządzającym sprzedażą.

Konwerter LAN/RS232

Konwerter LAN/RS232

Konwerter LAN/RS232 daje możliwość podłączenie dwóch (lub czterech przy skorzystaniu z 4-kanalowego multipleksera) kas fiskalnych ELZAB z komputerem, poprzez lokalną sieć komputerową.

Interfejs komputerowy

Interfejs komputerowy

Interfejs komputerowy jest przeznaczony do połączenia kas ELZAB Jota i Mini z komputerem - dopasowując sygnały kasy do standardu RS232.

Rozgałęźnik do kasy

Rozgałęźnik do kasy

Rozgałęźnik do kasy ELZAB Jota umożliwia równoczesną współpracę kasy z wagą i klawiaturowym czytnikiem kodów kreskowych.

Przystawka do wagi

Przystawka do wagi

Na chwilę obecną na rynku wagi elektroniczne mają różne interfejsy komunikacyjne. Dlatego ELZAB wprowadził przystawkę wagową, która pozwala na współpracę wag innych producentów z kasami ELZAB Jota, Alfa, oraz ELZAB SYSTEM-600.

Szybki kontakt

al Wyzwolenia 44 (pawilon pzry FALI)
Tel 91 81 22 082, kom. 698 616 172

Poniedziałek - Piątek: 7.00 - 16.00
Sobota - Niedziela: TYLKO SERWIS 24h

Mapa dojazdu

NASI PARTNERZY

 • Novitus

  NOVITUS

  Kasy fislane
 • Elzab

  ELZAB

  Kasy fislane

Kasy FISKALNE SZCZECIN

 • Dla kancelarii adwokackich i firm podatkowych
 • Dla lekarzy i gabinetów lekarskich
 • Dla warsztatów samochodowych i oponiarskich
 • Dla salonów fryzjerskich i kosmetycznych
 • Dla firm cateringowych i małej gastronomii