Elzab Mini 2000 PLU

4.0/5 ocena (1 głosów)

Opis

ELZAB Mini 2000 PLU to kasa cechująca się łatwością obsługi i niewielkim gabarytami, stworzona z myślą o usługodawcach i niewielkich placówkach handlowych. Kasa przystosowana jest do sprzedaż usług, np. lekarskich czy prawniczych.  Posiada funkcję wprowadzenia na paragon NIP nabywcy, co odpowiada regulacjom obowiązującym od 2013r.

Kasa posiada praktyczne funkcje opracowane z myślą o tych użytkownikach, których specyfika pracy wymaga wystawiania powtarzających się w treści paragonów, np. przy sprzedaży biletów.

Ma poręczny kształt i przemyślane, nowoczesne wzornictwo. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów kasa jest trwała i łatwa do utrzymania w czystości. Innowacyjne rozwiązania, mechanizmy i podzespoły przekładają się na niezawodność urządzenia i satysfakcję z użytkowania. A wszystko to w korzystnej cenie.

Przykłady zastosowania:

 • punkty handlowe
 • punkty usługowe: rzemiosło, drobna wytwórczość
 • gabinety lekarskie i stomatologiczne, kancelarie prawne, biura doradcze

Podzespoły - wysoka jakość i funkcjonalność

Klawiatura stworzona jest z solidnych i funkcjonalnych przełączników. Wyposażona jest w 30 klawiszy wielozadaniowych, pokrytych trwałą, wodoodporna folią. Poszczególne klawisze są wyodrębnione ergonomicznymi przetłoczeniami na folii wyczuwalnymi pod palcami, co ułatwia kasjerowi pracę.

Pod folię umieszczona jest papierowa wkładka z opisem poszczególnych klawiszy. Bez trudu można ją wyjąć i nanieść dodatkowe objaśnienia lub wymienić na inną, dostosowaną do indywidualnych potrzeb (za pomocą specjalnego programu serwisowego można sporządzić nowy wydruk).

Istnieje opcja definiowania poszczególnych klawiszy -  każdy z nich może mieć aż 4 role. Przykładowo do klawisza można przypisać określone towary, dostępne formy płatności (gotówka, karta kredytowa, czek, bon) lub funkcje (kasjera lub kierownika, jak również wyłączenie kasy). W takim przypadku jedno kliknięcie tak zdefiniowanego klawisza, wywołuje odpowiednio: przypisany towar, płatność lub funkcję.

Bardzo praktyczną funkcją jest definiowanie klawisza szybkiej sprzedaży, polega to na tym, że jedno naciśnięcie klawisza rozpoczyna wydruk paragonu z jedną pozycją sprzedaży, zapłaconego gotówką. Opcja znajduje szczególne zastosowanie np. podczas sprzedaży biletów w teatrach, środkach komunikacji, czy parkach rozrywki oraz przy wystawianiu paragonów parkingowych.

Wyświetlacz kasjera jest alfanumeryczny (wyświetla litery i cyfry, w dwóch liniach po 16 znaków). Posiada podświetlenie poprawiające komfort pracy i sprawiające, że jest widoczny nawet przy słabym świetle zewnętrznym.

Wyświetlacz dla klienta jest 8-cyfrowy, cechuje się wyjątkową czytelnością. Maksymalna wyświetlana suma paragonu wynosi 999 999,99 zł.

Kasa posiada solidny i cichy mechanizm drukujący firmy Citizen, który wykorzystuje wąskie (szerokość 28mm) rolki papierowe, które cechuje niska cena.  Tryb wydruku paragonu zapewnia maksymalną oszczędność papieru, dzięki możliwości ustawienia minimalnych odstępów między kolejnymi paragonami.

Mechanizm prowadzenia papieru przeciwdziała przesuwaniu się rolek w czasie pracy lub transportu - kasa drukuje w każdej, dowolnej pozycji (uwaga: nawet "do góry nogami"). Ma to istotne znaczenie podczas pracy w terenie.

Wygoda w pracy

Sprzedaż może przebiegać w dwojaki sposób: w trybie komputerowym lub trybie ECR. Tryb komputerowy jest prostszy do przyswojenia dla początkującego użytkownika., bowiem kasa podpowiada, co trzeba wykonać w kolejnym kroku. Natomiast tryb ECR pozwala doświadczonemu kasjerowi sprzedawać szybko, przy mniejszej liczbie naciśniętych klawiszy (przy czym bez znaczenia jest kolejność w jakiej wybierane są PLU, ilość towaru i cena). Jak widać metodę obsługi można elastycznie dobrać do indywidualnych potrzeb, umiejętności i wygody kasjera.

Kasa wykonuje typowe operacje w trakcie sprzedaży:

 • możliwe udzielenie rabatów i narzutów na pojedyncze pozycje z paragonu lub rabatu na cały paragon;
 • funkcja wprowadzenie ceny towaru w chwili sprzedaży (sprzedaż ze zmienną ceną);
 • w czasie wystawiania paragonu możliwe jest przeglądanie i kasowanie wybranych pozycji sprzedaży;
 • kasa obsługuje sprzedaż i przyjmowanie opakowań zwrotnych;
 • opcja sprzedaży wiązanej, użyteczna przy sprzedaży par towarów

Dodatkowe informacje

Kasa wyposażona jest w wewnętrzny akumulator. W momencie wyłączenia zasilania sieciowego, dzięki zastosowaniu systemu oszczędzania energii -podświetlenie obu wyświetlaczy (kasjera i klienta) zostaje samoczynnie wygaszone, jeżeli przez 15 sekund nie są używane żadne klawisze.

Z boku kasy znaleźć można guzik włączania/wyłączania oraz złącza komunikacyjne. ELZAB Mini współpracuje z wagą, komputerem PC oraz szufladą.

Cennik produktów do pobrania

Parametry techniczne

 • Nazwa: Elzab Mini 2000 PLU
 • Typ: mała kasa rejestrująca
 • Ilość towarów PLU: 2000
 • Grupy towarów: 16
 • Stawki VAT: 7
 • Opis towaru: nazwa 16 znaków plus dodatkowy opis towaru 16 znaków, jednostka miary, opakowanie zwrotne (maks. 64), towary wiązane maks. 256 par). liczba miejsc po przecinku dla określenia ilości, stawka VAT
 • Kasjerzy: 5
 • Mechanizm drukujący: mechanizm termiczny, prędkość druku: 7,5 wiersza/sek.
 • Wyświetlacz kasjera: alfanumeryczny LCD, podświetlany, 2x16 znaków
 • Wyświetlacz klienta: 8 pozycji cyfrowych
 • Klawiatura: 30 klawiszy, wielofunkcyjna z możliwością definiowania klawiszy
 • Gniazda: komunikacja z PC lub wagi ELZAB Prima; szuflady na pieniądze;
 • Zasilanie: sieciowe, z wewnętrznego akumulatora; z instalacji samochodowej;
 • Waga: 1 kg
 • Wymiary (mm): gł. 195 x szer. 205 x wys. 77

Akcesoria

 Przewód zasilania samoch.

Przewód zasilania samoch.

Przewód zasilania samochodowego 12V umożliwia zasilanie kas z gniazdka zapalniczki samochodowej zarówno 12V jak i 24V. Rzecz dotyczy m.in. kasy ELZAB Mini E i Jota.

Papier termiczny 28/30

Papier termiczny 28/30

Rolka papieru termicznego o wymiarach 28 mm/30m. Posiada nadruk firmowy ELZAB S.A. Przeznaczona do kasy Elzab Jota.

Waga Prima K

Waga Prima K

Waga elektroniczna ELZAB Prima K w wersji płaskiej jest dwudziałkową wagą kalkulacyjną obsługującą wszystkie klasyczne funkcje dla tej grupy urządzeń, jak np., pomiar masy oraz wyliczenie należności za zważony towar.

Prima K z wysięgnikiem

Prima K z wysięgnikiem

Waga elektroniczna ELZAB Prima K w wersji z wysięgnikiem jest dwudziałkową wagą kalkulacyjną wykonującą wszystkie funkcje przypisane tej grupie urządzeń, tj. dokonanie precyzyjnego pomiaru masy oraz wyliczenie należności za zważony towar.

Waga Prima

Waga Prima

Waga ELZAB Prima jest przeznaczona do współpracy z kasami fiskalnymi firmy ELZAB S.A., a także z innymi kasami i urządzeniami, które wyposażone są w interfejs szeregowy.

Modem kasowy Telekas

Modem kasowy Telekas

Modem kasowy ELZAB Telekas umożliwia w szybki i praktyczny sposób zapisywać i odczytywać dane "do" oraz "z" kas mieszczących się w innej lokalizacji niż komputer z oprogramowaniem zarządzającym sprzedażą.

Konwerter LAN/RS232

Konwerter LAN/RS232

Konwerter LAN/RS232 daje możliwość podłączenie dwóch (lub czterech przy skorzystaniu z 4-kanalowego multipleksera) kas fiskalnych ELZAB z komputerem, poprzez lokalną sieć komputerową.

Interfejs komputerowy

Interfejs komputerowy

Interfejs komputerowy jest przeznaczony do połączenia kas ELZAB Jota i Mini z komputerem - dopasowując sygnały kasy do standardu RS232.

Torba na kasę Mini

Torba na kasę Mini

Praktyczna torba na kasę. W trakcie transportu chroni kasę przed niekorzystnymi czynnikami: wilgocią, pyłem, brudem. Solidne i estetyczne wykonanie.

Szybki kontakt

al Wyzwolenia 44 (pawilon pzry FALI)
Tel 91 81 22 082, kom. 698 616 172

Poniedziałek - Piątek: 7.00 - 16.00
Sobota - Niedziela: TYLKO SERWIS 24h

Mapa dojazdu

NASI PARTNERZY

 • Novitus

  NOVITUS

  Kasy fislane
 • Elzab

  ELZAB

  Kasy fislane

Kasy FISKALNE SZCZECIN

 • Dla kancelarii adwokackich i firm podatkowych
 • Dla lekarzy i gabinetów lekarskich
 • Dla warsztatów samochodowych i oponiarskich
 • Dla salonów fryzjerskich i kosmetycznych
 • Dla firm cateringowych i małej gastronomii