Elzab Mini 511 PLU

0.0/5 ocena (0 głosów)

Opis

ELZAB Mini 511 PLU to poręczna i bezproblemowa w obsłudze kasa, optymalne rozwiązanie dla usługodawców i niewielkich placówek handlowych. Kasa dostosowana jest do sprzedaży usług, np. lekarskich, prawniczych, doradztwa podatkowego. Posiada opcję wprowadzenie na paragonie NIP nabywcy, zgodnie z unormowaniami obowiązującymi od 2013 r.

Ponadto dysponuje praktyczną funkcją przygotowaną z myślą o użytkownikach, którzy w swojej pracy wystawiają paragony powtarzające się w treści.

Charakteryzuje się ergonomicznym kształtem. Za sprawą wysokiej jakości materiałów spożytkowanych do wykonania warstwy zewnętrznej oraz braku wystających elementów, urządzenie jest trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Zastosowane rozwiązania, mechanizmy i podzespoły przekładają się na funkcjonalność i niezawodność urządzenia przy zachowaniu niewygórowanej ceny.

Gdzie znajduje zastosowanie?

 • w handlu
 • w usługach: rzemiosło, drobna wytwórczość
 • gabinety lekarskie, kancelarie prawne, biura doradcze, warsztaty samochodowe

Elementy składowe

Klawiatura składa się z solidnych i wytrzymałych przełączników. Zawiera 30 klawiszy wielofunkcyjnych, które pokryte zostały mocną folią. Każdy klawisz jest dobrze wyczuwalny przez użytkownika, ponieważ folia posiada wytłoczenia na krawędziach.

Pod folią mieści się praktyczna wkładka papierowa, na której znajdują się opisy poszczególnych klawiszy. Bez problemu można ją wyjąć, aby np. nanieść dodatkowe wyjaśnienia lub w razie potrzeby zastąpić nową wkładką. Nowy wydruk można wykonać przy pomocy dowolnej drukarki, z wykorzystaniem specjalnego programu serwisowego.

Istnieje opcja definiowania klawiszy - każdemu przełącznikowi można nadać aż 4 znaczenia. Do klawisza można przypisać wybrane towary, sposoby płatności (gotówka, karta kredytowa, czek, bon) lub funkcje (kasjera, kierownika, a nawet tak indywidualne jak wyłączenie kasy). W takim przypadku, po jednorazowym naciśnięciu, odpowiednio zaprogramowany klawisz wywołuje: przypisany towar, płatność lub funkcję.

Dodatkowo można zdefiniować klawisz szybkiej sprzedaży towaru. Efekt jest taki, że każdorazowe naciśnięcie klawisza wywołuje wydruk paragonu zapłaconego gotówką, z zamieszczoną jedna pozycji sprzedaży. Jest bardzo funkcjonalne rozwiązanie np. w przypadku sprzedaży biletów, czy paragonów parkingowych.

Wyświetlacz kasjera jest alfanumeryczny (wyświetla zarówno litery, jak i cyfry - w dwóch liniach po 16 znaków). Jest podświetlany, dzięki czemu jest bardziej widoczny nawet przy słabym oświetleniu, a tym samym podnosi komfort pracy.

Wyświetlacz dla klienta - 8 cyfrowy. Jest bardzo wyraźny, dzięki czemu Klient nie ma problemu z odczytaniem zawartości. Największa wyświetlana suma paragonu to 999 999,99 zł.

Mechanizm drukujący

Kasa posiada cicho pracujący i wytrzymały mechanizm drukujący firmy Citizen, który obsługuje wąskie i niedrogie rolki papierowe o szerokości 28 mm. Sposób druku minimalizuje długość paragonu, dzięki możliwości ustawienia niewielkich odstępów miedzy kolejnymi paragonami. Przekłada się to na znaczną oszczędność papieru.

Specjalny mechanizm prowadzenia papieru hamuje przemieszczanie się rolek w czasie pracy lub podczas transportu. Kasa bezproblemowo drukuje w każdej dowolnej pozycji, co ciekawe nawet "do góry nogami". Ma to duże znaczenie, jeśli z kasy korzystamy w terenie i trudno o stabilne podłoże.

Komfort pracy

Sprzedaży można dokonywać w dwóch trybach:

 • komputerowym – prostszy do przyswojenia dla początkujących użytkowników. Kasa udziela wskazówek, co należy wykonać w następnym kroku.
 • trybie ECR lepszy dla zaawansowanego użytkownika. Pozwala obeznanemu z wszystkimi funkcjami kasjerowi sprzedawać szybko i przy mniejszej liczbie naciśniętych klawiszy (przy czym nie ma znaczenia kolejność w jakiej wybierane są PLU, ilość towaru czy cena).

Jak widać sposób obsługi można dobrać do indywidualnych umiejętności i potrzeb, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Typowe zdarzenia

 • kasa umożliwia udzielenie rabatu lub narzutu na pojedyncze pozycje paragonu lub rabatu na cały paragon;
 • dostępna jest opcja wprowadzenia ceny towaru w momencie sprzedaży (sprzedaż ze zmienną ceną);
 • w trakcie wystawiania paragonu można przeglądać i usuwać pozycje sprzedaży;
 • kasa obsługuje sprzedaż i przyjmowanie opakowań zwrotnych;
 • do dyspozycji jest funkcja sprzedaży wiązanej, przydatna dla par towarów, które są sprzedawane łącznie.

Informacje uzupełniające

Kasa wyposażona jest w wewnętrzny akumulator. W sytuacji, gdy wyłączone zostaje zasilanie sieciowe, podświetlenie wyświetlacza kasjera i klienta, zostaje samoczynnie wygaszone, jeśli przez 15 sekund nie są naciskane żadne klawisze (układ oszczędzania energii).

Z boku kasy mieści się przyciski Wyłącz/włącz oraz złącza komunikacyjne. ELZAB Mini współpracuje z wagą lub komputerem PC oraz szufladą.

 Cennik produktów do pobrania

Parametry techniczne

 • Nazwa: Elzab Mini 511 PLU
 • Typ: mała kasa rejestrująca
 • Ilość towarów PLU: 511
 • Grupy towarów: 16
 • Stawki VAT: 7
 • Opis towaru: nazwa 16 znaków plus dodatkowy opis towaru 16 znaków, jednostka miary, opakowanie zwrotne (maks. 64), towary wiązane maks. 256 par). liczba miejsc po przecinku dla określenia ilości, stawka VAT
 • Kasjerzy: 5
 • Mechanizm drukujący: mechanizm termiczny, prędkość druku: 7,5 wiersza/sek.
 • Wyświetlacz kasjera: alfanumeryczny LCD, podświetlany, 2x16 znaków
 • Wyświetlacz klienta: 8 pozycji cyfrowych
 • Klawiatura: 30 klawiszy, wielofunkcyjna z możliwością definiowania klawiszy
 • Gniazda: komunikacja z PC lub wagi ELZAB Prima; szuflady na pieniądze;
 • Zasilanie: sieciowe, z wewnętrznego akumulatora; z instalacji samochodowej;
 • Waga: 1 kg
 • Wymiary (mm): gł. 195 x szer. 205 x wys. 77

Akcesoria

 Przewód zasilania samoch.

Przewód zasilania samoch.

Przewód zasilania samochodowego 12V umożliwia zasilanie kas z gniazdka zapalniczki samochodowej zarówno 12V jak i 24V. Rzecz dotyczy m.in. kasy ELZAB Mini E i Jota.

Papier termiczny 28/30

Papier termiczny 28/30

Rolka papieru termicznego o wymiarach 28 mm/30m. Posiada nadruk firmowy ELZAB S.A. Przeznaczona do kasy Elzab Jota.

Waga Prima K

Waga Prima K

Waga elektroniczna ELZAB Prima K w wersji płaskiej jest dwudziałkową wagą kalkulacyjną obsługującą wszystkie klasyczne funkcje dla tej grupy urządzeń, jak np., pomiar masy oraz wyliczenie należności za zważony towar.

Prima K z wysięgnikiem

Prima K z wysięgnikiem

Waga elektroniczna ELZAB Prima K w wersji z wysięgnikiem jest dwudziałkową wagą kalkulacyjną wykonującą wszystkie funkcje przypisane tej grupie urządzeń, tj. dokonanie precyzyjnego pomiaru masy oraz wyliczenie należności za zważony towar.

Waga Prima

Waga Prima

Waga ELZAB Prima jest przeznaczona do współpracy z kasami fiskalnymi firmy ELZAB S.A., a także z innymi kasami i urządzeniami, które wyposażone są w interfejs szeregowy.

Szuflada Gamma

Szuflada Gamma

Szuflady kasowe GAMMA stworzone zostały w taki sposób by w maksymalnym stopniu spełniać oczekiwania użytkowników. Działają niezawodnie i są przy tym bardzo funkcjonalne.

Modem kasowy Telekas

Modem kasowy Telekas

Modem kasowy ELZAB Telekas umożliwia w szybki i praktyczny sposób zapisywać i odczytywać dane "do" oraz "z" kas mieszczących się w innej lokalizacji niż komputer z oprogramowaniem zarządzającym sprzedażą.

Konwerter LAN/RS232

Konwerter LAN/RS232

Konwerter LAN/RS232 daje możliwość podłączenie dwóch (lub czterech przy skorzystaniu z 4-kanalowego multipleksera) kas fiskalnych ELZAB z komputerem, poprzez lokalną sieć komputerową.

Interfejs komputerowy

Interfejs komputerowy

Interfejs komputerowy jest przeznaczony do połączenia kas ELZAB Jota i Mini z komputerem - dopasowując sygnały kasy do standardu RS232.

Torba na kasę Mini

Torba na kasę Mini

Praktyczna torba na kasę. W trakcie transportu chroni kasę przed niekorzystnymi czynnikami: wilgocią, pyłem, brudem. Solidne i estetyczne wykonanie.

Szybki kontakt

al Wyzwolenia 44 (pawilon pzry FALI)
Tel 91 81 22 082, kom. 698 616 172

Poniedziałek - Piątek: 7.00 - 16.00
Sobota - Niedziela: TYLKO SERWIS 24h

Mapa dojazdu

NASI PARTNERZY

 • Novitus

  NOVITUS

  Kasy fislane
 • Elzab

  ELZAB

  Kasy fislane

Kasy FISKALNE SZCZECIN

 • Dla kancelarii adwokackich i firm podatkowych
 • Dla lekarzy i gabinetów lekarskich
 • Dla warsztatów samochodowych i oponiarskich
 • Dla salonów fryzjerskich i kosmetycznych
 • Dla firm cateringowych i małej gastronomii