Novitus Sento E

5.0/5 ocena (1 głosów)

Opis

Przepisy ulegają zmianie, prawnicy wiedza o tym najlepiej. Tak jest też w przypadku regulacji dotyczących obowiązku posługiwania się kasami fiskalnymi. Do grona usługodawców, którzy są zobligowani do używania w swojej działalności kas rejestrujących - dołączyli prawnicy i doradcy podatkowi. W asortymencie posiadamy kasy stworzone z myślą o tej grupie usługodawców. Kasy fiskalne dla prawników wyposażone są we wszystkie nieodzowne funkcje. Bez zbędnych dodatków, intuicyjne w obsłudze, więc łatwe do opanowania. Dodatkowym atutem są niewielkie rozmiary, w związku z czym nie zajmują zbyt dużo miejsca na stanowisku pracy. Posiadamy zróżnicowane modele, wśród których znaleźć można kasę SENTO E - na zewnątrz solidna, elegancka obudowa, wewnątrz nowoczesna technologia. Model dla wymagających.

Cennik produktów do pobrania

SENTO E to kasa fiskalna powstała z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań, tworząca kopie wydruków na elektronicznym nośniku danych (karta SD). Znajduje zastosowanie w małych i średnich lokalach handlowo-usługowych. Zaawansowana technologia przypisana dotąd tylko dużym kasom systemowym, teraz kryje się w niewielkiej, kształtnej obudowie kasy SENTO E.

Pojemna baza towarowa, szczegółowe nazewnictwo towarów, komunikacja on-line z komputerem, liczne złącza komunikacyjne, np. RS232 i USB (również typu host), to atrybuty, które tworzą zaawansowany system sprzedaży dla średniej wielkości sklepu.

Sterowniki portu USB przebyły proces certyfikacji, w konsekwencji system Windows® po wykryciu kasy pobiera je ze strony Microsoft® i z automatu rozpoczyna instalację. Oprócz komputera, do kasy mogą być podłączane także inne urządzenia zewnętrzne, np. wagi elektroniczne, terminal płatniczy, czytniki kodów kreskowych (również USB), pin-pad, modem, drukarka zamówień, system monitoringu czy szuflady.

Komunikacja on-line z komputerem przebiega analogicznie jak w dużych kasach systemowych. Kasa korzysta z buforu on-line paragonów mogącego przechować 10 000 pozycji. Nazwy wprowadzanych towarów mogą liczyć 40 znaków, a baza towarowa PLU może zawierać 7000 artykułów. Co więcej na paragonie można umieścić definiowany opis każdego sprzedanego towaru.

Właściwości i parametry kasy SENTO E:

Podzespoły

Mechanizm Fujitsu typu „wrzuć i pracuj” drukuje szybko oraz gwarantuje łatwy sposób wymiany papieru. Wykorzystywać można 60-metrową rolkę papieru, co umożliwia dłuższą, nieprzerwaną pracę. Natomiast elektroniczna kopia paragonu pozwala zmniejszyć zużycie papieru. Niezawodna klawiatura wyposażona została o 14 dodatkowych klawiszy funkcyjnych, które można zaprogramować w dwóch poziomach: towary „szybkiej sprzedaży” lub często używane funkcje, np. raporty, programowanie, wydruki. Wszystko te właściwości podnoszą komfort pracy.

Wyświetlacze graficzne

Kasa ma dwa niebieskie wyświetlacze LCD, które charakteryzuje duża czytelność danych o transakcji i komunikatów dla obsługi. Możliwe są dwa tryby pracy: 4 linie -mniejsze znaki, przy większym zagęszczeniu lub 2 linie z zastosowaniem dużej czcionki. Elastyczność i konfigurowalność sposobu wyświetlania danych, dodatkowa opcja wyświetlania grafiki.

Wzornictwo

Nowoczesny wygląd, harmonijna kolorystyka i niewielkie gabaryty, to atrybuty, które przekładają się estetykę urządzenia. Ergonomicznie rozmieszone elementy, nie tylko ładnie komponują się z całością, ale także ułatwiają pracę.

Logo graficzne na paragonie

SENTO E to pierwsza kasa, która pozwala na wydruk grafiki w nagłówku paragonu. Dzięki temu właściciel, obok nazwy i adresu swojej firmy może umieścić także logo swojej firmy.

Elektroniczna kopia paragonu

Elektroniczna kopia paragonu funkcjonująca w kasie SENTO E, dzięki zaawansowanej technologii jest nie tylko praktycznym, ale także bezpiecznym rozwiązaniem w tym zakresie. Czytnik karty SD, na którym zapisywane są kopie wydruków, zlokalizowany jest na spodzie kasy, dzięki czemu użytkownicy mają do niej dostęp. Dane z karty mogą być drukowane przy użyciu mechanizmu drukującego kasy w całości lub cząstkowo. Istnieje opcja przeglądania i analizowania zarejestrowanych informacji na zewnętrznym komputerze.

Istotną kwestią w maszynach z elektroniczną kopią paragonu jest bezpieczeństwo danych. Karty SD z elektroniczną kopią posiadają specjalne zabezpieczenia - pracują w trybie „bez zmian poza urządzeniem fiskalnym”, umożliwiają nałożenie hasła oraz stają się „niewidoczne” dla systemów operacyjnych w przypadku nienależytego wyjęcia karty z kasy. Zastosowane rozwiązania chronią dane przed dostaniem się do wiadomości osób niepowołanych. Niewątpliwym atutem jest wyposażenie kasy fiskalnej w dodatkową, wewnętrzną kartę uSD, na której rejestrowane są wszystkie dane z karty zewnętrznej. W sytuacji, gdy dane na karcie zewnętrznej ulegną zniszczeniu, wszystkie informacje mogą być pobrane z wewnętrznej karty uSD.

Obsługa wielu walut

SENTO E posiada opcję ustalenia głównej waluty, w której sprzedawane są towary i usługi. Istnieje możliwość jej zmiany z wyprzedzeniem na inną, wraz z informacyjnym przeliczeniem wartości paragonu z waluty podstawowej, na inną dowolnie wybraną walutę, pod paragonem fiskalnym - wraz z przelicznikiem i wydaną resztą.

Płatności bezdotykowe

Kasa SENTO E włada nowatorską metodą współpracy z terminalem do akceptacji zbliżeniowych kart płatniczych. Kasa na bieżąco dostarcza do terminala informacje o aktualnej wartości do zapłaty za wybrane towary, a klient sam decyduje, w jakim momencie dokonać płatności za zakupy, zbliżając swoją kartę do czytnika. Kasa wtedy automatycznie kończy paragon i drukuje potwierdzenie płatności kartą.

Dodatkowe funkcje

Pośród licznych funkcji kasa SENTO E posiada także funkcję obsługi parkingów, wypożyczalni, usług BUS (np. wystawianie biletów na zaprogramowanych kursach). Atutem tej kasy jest możliwość drukowania rozmaitych definiowanych przez użytkownika wydruków niefiskalnych (np. biletów wstępu, potwierdzenia transakcji, biletów do myjni, bonów, doładowań, zapłata rachunku, wymiana środków płatniczych i inne). Wymienione wydruki mogą być generowane automatycznie pod paragonem bądź oddzielnie. Podłączenie do kasy terminala płatniczego daje możliwość płatności kartami płatniczymi, a także stosowanie systemów lojalnościowych.

Parametry techniczne

Dane techniczne

 • Nazwa: SENTO E
 • Typ: kasa fiskalna z elektroniczną kopią
 • Przeznaczenie: małe, średnie i mobilne punkty handlowe, gastronomiczne i usługowe

Parametry urządzenia

 • Liczba towarów: 7 000
 • Liczba stawek PTU: 7
 • Liczba kodów dowiązanych: 2 000
 • Liczba grup towarowych: 42
 • Liczba kasjerów: 16
 • Rabaty/narzuty: tak
 • Pojemność bufora ON-LINE: 10 000
 • Opakowania: 64
 • Nazwa towaru: 40 znaków + 3 linie po 40 znaków opisu
 • Nośnik kopii elektronicznej: Karta SD

Mechanizm drukujący

 • Rodzaj: termiczny, typu clamshell
 • Typ: Fujitsu FTP 628
 • Szerokość papieru: 57 mm, długość rolki: do 60 mb

Klawiatura

 • Rodzaj: alfanumeryczna, switchowa
 • Liczba klawiszy: 19 + 14 funkcyjnych / szybkiej sprzedaży
 • Klawisze szybkiej sprzedaży: 28 (14 w dwóch poziomach) + 10 w trybie "szybka sprzedaż"

Wyświetlacze

 • Klient: graficzny, podświetlany, niebieski LCD, 132 x 32 piksele
 • Kasjer: graficzny, podświetlany, niebieski LCD, 13alfanumeryczny, podświetlany, niebieski LCD, 2 x 16 znaków

Złącza

 • Złącza komunikacyjne: 2 x RS232, 1 x USB host, 1 x USB klient
 • Współpraca z urządzeniami: komputer, czytnik (RS232, USB), waga, modem, terminal EFT, moduł Bluetooth, drukarka zamówień, monitoring, PC2
 • Sterowanie szufladą: tak (aktywna)

Zasilanie

 • Z sieci: zasilacz zewnętrzny 230 V / 15 V, 500mA
 • Awaryjne: wbudowany akumulator 6V, 3Ah (60 000 wierszy, 2 000 paragonów)

Wymiary

 • Szerokość/wysokość/głębokość: 299 x 100 x 212 mm
 • Waga: 1,8 kg

Akcesoria

Karta SD Novitus

Karta SD Novitus

Karta SD NOVITUS przeznaczona do zapisu elektronicznej kopii wydruków w urządzeniach NOVITUS.

Szuflada średnia aktywna

Szuflada średnia aktywna

Cztery przegrody z dociskami na banknoty plus 6 osobnych komórek na bilon. Przegrody i przedziały z możliwością wyjmowania i o regulowanej pojemności. Pod szufladą znajduje się przycisk awaryjnego otwierania.

Papier term. z nadruk. 57mm

Papier term. z nadruk. 57mm

Rolka papieru term. z nadrukiem. Wymiary to 57 mm szerokości i 30 m długości. Papier najwyższej jakości. Zapisane dane długo zostają widoczne.

Szybki kontakt

al Wyzwolenia 44 (pawilon pzry FALI)
Tel 91 81 22 082, kom. 698 616 172

Poniedziałek - Piątek: 7.00 - 16.00
Sobota - Niedziela: TYLKO SERWIS 24h

Mapa dojazdu

NASI PARTNERZY

 • Novitus

  NOVITUS

  Kasy fislane
 • Elzab

  ELZAB

  Kasy fislane

Kasy FISKALNE SZCZECIN

 • Dla kancelarii adwokackich i firm podatkowych
 • Dla lekarzy i gabinetów lekarskich
 • Dla warsztatów samochodowych i oponiarskich
 • Dla salonów fryzjerskich i kosmetycznych
 • Dla firm cateringowych i małej gastronomii