Novitus Sento E

5.0/5 ocena (1 głosów)

Opis

Od 1 marca 2015 roku poszerza się lista osób, które muszą posługiwać się kasą rejestrującą przy prowadzeniu wybranej działalności. Na listę przedsiębiorstw, które objął ten obowiązek znalazły się warsztaty samochodowe i punkty wymiany opon. Jak wiadomo w miejscach tych panują specyficzne warunki, dlatego proponowane przez nas kasy dla mechaników, cechują się solidnym wykonaniem, co przekłada się na dużą trwałość urządzeń. Ponieważ zawód ten wymaga czasem wykonywania obowiązków w terenie, trzeba mieć na uwadze także wymiary kasy rejestrującej, aby w razie potrzeby móc bezproblemowo wykorzystywać ją do pracy mobilnej. Kasy fiskalne dla warsztatów skonstruowane są w taki sposób, aby w maksymalnym stopniu odpowiedzieć na wszystkie oczekiwania i potrzeby. Szeroki wybór na pewno ułatwi decyzję. Polecamy kasę SENTO E w praktycznym ciemnym kolorze. Intuicyjność obsługi, to cecha charakerystyczna, mile widziana przez użytkowników.

Cennik produktów do pobrania

SENTO E to kasa fiskalna w najlepszym wydaniu adresowana do małych i średnich punktów handlowo-usługowych, zapisująca kopie wydruków na karcie pamięci SD. Wygodna obudowa niewielkich rozmiarów zawiera w sobie praktyczne rozwiązania, jak dotąd przypisane tylko dużym kasom systemowym. Niezawodnie pełni wszystkie swoje funkcje - wpływ na to ma zaawansowana technologia, jaka została użyta przy stworzeniu opisywanej kasy fiskalnej.

Czym wyróżnia się kasa fiskalna SENTO E? Szeroka baza towarowa oraz dokładne nazewnictwo produktów, komunikacja on-line z komputerem, wiele złącz komunikacyjnych m.in. RS232 i USB (również typu host), to właściwości, które umożliwiają stworzenie zaawansowanego i zarazem funkcjonalnego systemu sprzedaży dla średniej wielkości sklepu.

Sterowniki portu USB kasy SENTO E zostały poddane procesowi certyfikacji, w wyniku czego system Windows® po wykryciu kasy pobiera je ze strony Microsoft® i samoczynnie rozpoczyna proces instalacji. Do kasy prócz komputera można z powodzeniem podłączyć także inne urządzenia zewnętrzne, jak np. czytnik kodów kreskowych (również USB), terminal płatniczy, wagę elektroniczną, pin-pad, drukarkę zamówień, modem, system monitoringu oraz szuflady.

Komunikacja on-line z komputerem przebiega porównywalnie do dużych kas systemowych. Kasa wyposażona jest w bufor on-line, mogący pomieścić aż 10 000 pozycji. Nazwy wprowadzanych towarów mogą zawierać do 40 znaków, a baza towarowa PLU pomieści 7000 różnych artykułów. Ponadto na paragonie może być umieszczony opis każdego sprzedanego produktu.

Podzespoły

Wysokiej klasy mechanizm Fujitsu typu „wrzuć i pracuj” drukuje szybko i płynnie, a co więcej umożliwia bardzo łatwą wymianę papieru. Innym udogodnieniem jest możliwość korzystania z 60-cio metrowej rolki papieru. Elektroniczna kopia paragonu pozwala obniżyć zużycie papieru. Precyzyjnie działająca klawiatura wzbogacona jest o 14 dodatkowych klawiszy funkcyjnych, które można zaprogramować w dwóch poziomach towary „szybkiej sprzedaży” lub często używane funkcje, co zdecydowanie ułatwia pracę każdego użytkownika.

Wyświetlacze graficzne

Kasa posiada dwa wyświetlacze LCD w niebieskim kolorze. Duża czytelność danych o transakcji oraz komunikatów dla obsługi. Możliwe dwa typy pracy: 4 linie (mniejsze znaki, przy większym zagęszczeniu) lub 2 linie (duża czcionka). Pełna swoboda i konfigurowalność sposobu wyświetlania danych, opcja wyświetlania grafiki.

Wzornictwo

Nowoczesne wzornictwo, przyjemna dla oka kolorystyka i niewielkie rozmiary, to cechy zewnętrzne, które składają się na estetykę urządzenia. Ergonomicznie rozmieszone elementy, nie tylko ładnie komponują się z całością, ale także ułatwiają pracę.

Logo graficzne na paragonie

SENTO E to pierwsza kasa, która pozwala na wydruk grafiki w nagłówku paragonu. Dzięki temu właściciel, obok nazwy i adresu swojej firmy może umieścić także logo graficzne.

Elektroniczna kopia paragonu

Elektroniczna kopia paragonu funkcjonująca w kasie SENTO E, dzięki zawansowanej technologii jest nie tylko praktycznym, ale także bezpiecznym rozwiązaniem w tym zakresie.  Czytnik karty SD, na którym zapisywane są kopie wydruków, zlokalizowany jest na spodzie kasy, dzięki czemu użytkownicy mają do niej dostęp. Dane z karty mogą być drukowane przy użyciu mechanizmu drukującego kasy w całości lub cząstkowo. Istnieje opcja przeglądania i analizowania zarejestrowanych informacji na zewnętrznym komputerze.

Istotną kwestią w maszynach z elektroniczną kopią paragonu jest bezpieczeństwo danych. Karty SD z elektroniczną kopią posiadają specjalne zabezpieczenia - pracują w trybie „bez zmian poza urządzeniem fiskalnym”, umożliwiają nałożenie hasła oraz stają się „niewidoczne” dla systemów operacyjnych w przypadku nienależytego wyjęcia karty z kasy. Zastosowane rozwiązania chronią dane przed dostaniem się do wiadomości osób niepowołanych. Niewątpliwym atutem jest wyposażenie kasy fiskalnej w dodatkową, wewnętrzną kartę uSD, na której rejestrowane są wszystkie dane z karty zewnętrznej. W sytuacji, gdy dane na karcie zewnętrznej ulegną zniszczeniu, wszystkie informacje mogą być pobrane z wewnętrznej karty uSD.

Obsługa wielu walut

SENTO E posiada opcję ustalenia głównej waluty, w której sprzedawane są towary i usługi. Istnieje możliwość jej zmiany z wyprzedzeniem na inną, wraz z informacyjnym przeliczeniem wartości paragonu z waluty podstawowej, na inną dowolnie wybraną walutę, pod paragonem fiskalnym - wraz z przelicznikiem i wydaną resztą.

Płatności bezdotykowe

Kasa SENTO E włada nowatorską metodą współpracy z terminalem do akceptacji zbliżeniowych kart płatniczych. Kasa na bieżąco dostarcza do terminala informacje o aktualnej wartości do zapłaty za wybrane towary, a klient sam decyduje, w jakim momencie dokonać płatności za zakupy, zbliżając swoją kartę do czytnika. Kasa wtedy automatycznie kończy paragon i drukuje potwierdzenie płatności kartą.

Dodatkowe funkcje

Pośród licznych funkcji kasa SENTO E posiada także funkcję obsługi parkingów, wypożyczalni, usług BUS (np. wystawianie biletów na zaprogramowanych kursach). Atutem tej kasy jest możliwość drukowania rozmaitych definiowanych przez użytkownika wydruków niefiskalnych (np. biletów wstępu, potwierdzenia transakcji, biletów do myjni, bonów, doładowań, zapłata rachunku, wymiana środków płatniczych i inne). Wymienione wydruki mogą być generowane automatycznie pod paragonem bądź oddzielnie. Podłączenie do kasy terminala płatniczego daje możliwość płatności kartami płatniczymi, a także stosowanie systemów lojalnościowych.

Parametry techniczne

Dane techniczne

 • Nazwa: SENTO E
 • Typ: kasa fiskalna z elektroniczną kopią
 • Przeznaczenie: małe, średnie i mobilne punkty handlowe, gastronomiczne i usługowe

Parametry urządzenia

 • Liczba towarów: 7 000
 • Liczba stawek PTU: 7
 • Liczba kodów dowiązanych: 2 000
 • Liczba grup towarowych: 42
 • Liczba kasjerów: 16
 • Rabaty/narzuty: tak
 • Pojemność bufora ON-LINE: 10 000
 • Opakowania: 64
 • Nazwa towaru: 40 znaków + 3 linie po 40 znaków opisu
 • Nośnik kopii elektronicznej: Karta SD

Mechanizm drukujący

 • Rodzaj: termiczny, typu clamshell
 • Typ: Fujitsu FTP 628
 • Szerokość papieru: 57 mm, długość rolki: do 60 mb

Klawiatura

 • Rodzaj: alfanumeryczna, switchowa
 • Liczba klawiszy: 19 + 14 funkcyjnych / szybkiej sprzedaży
 • Klawisze szybkiej sprzedaży: 28 (14 w dwóch poziomach) + 10 w trybie "szybka sprzedaż"

Wyświetlacze

 • Klient: graficzny, podświetlany, niebieski LCD, 132 x 32 piksele
 • Kasjer: graficzny, podświetlany, niebieski LCD, 13alfanumeryczny, podświetlany, niebieski LCD, 2 x 16 znaków

Złącza

 • Złącza komunikacyjne: 2 x RS232, 1 x USB host, 1 x USB klient
 • Współpraca z urządzeniami: komputer, czytnik (RS232, USB), waga, modem, terminal EFT, moduł Bluetooth, drukarka zamówień, monitoring, PC2
 • Sterowanie szufladą: tak (aktywna)

Zasilanie

 • Z sieci: zasilacz zewnętrzny 230 V / 15 V, 500mA
 • Awaryjne: wbudowany akumulator 6V, 3Ah (60 000 wierszy, 2 000 paragonów)

Wymiary

 • Szerokość/wysokość/głębokość: 299 x 100 x 212 mm
 • Waga: 1,8 kg

Akcesoria

Karta SD Novitus

Karta SD Novitus

Karta SD NOVITUS przeznaczona do zapisu elektronicznej kopii wydruków w urządzeniach NOVITUS.

Szuflada średnia aktywna

Szuflada średnia aktywna

Cztery przegrody z dociskami na banknoty plus 6 osobnych komórek na bilon. Przegrody i przedziały z możliwością wyjmowania i o regulowanej pojemności. Pod szufladą znajduje się przycisk awaryjnego otwierania.

Papier term. z nadruk. 57mm

Papier term. z nadruk. 57mm

Rolka papieru term. z nadrukiem. Wymiary to 57 mm szerokości i 30 m długości. Papier najwyższej jakości. Zapisane dane długo zostają widoczne.

Szybki kontakt

al Wyzwolenia 44 (pawilon pzry FALI)
Tel 91 81 22 082, kom. 698 616 172

Poniedziałek - Piątek: 7.00 - 16.00
Sobota - Niedziela: TYLKO SERWIS 24h

Mapa dojazdu

NASI PARTNERZY

 • Novitus

  NOVITUS

  Kasy fislane
 • Elzab

  ELZAB

  Kasy fislane

Kasy FISKALNE SZCZECIN

 • Dla kancelarii adwokackich i firm podatkowych
 • Dla lekarzy i gabinetów lekarskich
 • Dla warsztatów samochodowych i oponiarskich
 • Dla salonów fryzjerskich i kosmetycznych
 • Dla firm cateringowych i małej gastronomii