Poradnik Podatnika

0.0/5 ocena (0 głosów)

Opis

Jak wybrać kasę fiskalną dostosowaną do moich potrzeb?

W celu najlepszego wyboru kasy fiskalnej, odpowiedniej dla prowadzonej przez nas działalności należy skonsultować się z naszymi autoryzowanymi Partnerami Handlowymi. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu będziemy mogli dokonać najbardziej satysfakcjonującego wyboru dla prowadzonej działalności.

Jaka jest różnica pomiędzy kasą fiskalną, a drukarką fiskalną?

Pierwsze z tych urządzeń jest niezależne od komputera czy laptopa, i w swojej pracy nie wykorzystuje żadnych dodatkowych mediów. Dzięki uprzedniemu zaprogramowaniu w pamięci kasy nazw oferowanych towarów bądź usług, możemy wydrukować właściwy paragon. Podczas sprzedaży interesujący nas towar bądź usługę wybieramy za pomocą czytnika laserowego, bądź za pośrednictwem klawiatury.
Natomiast drukarka fiskalna w swojej pracy wykorzystuje komputer oraz właściwe oprogramowanie magazynowo-handlowe.

Zastanów się - jaki charakter ma prowadzona przez Ciebie działalność?

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje działalności:

 • mobilny
 • stacjonarny

Każda z nich wymaga innej kasy fiskalnej, która będzie najbardziej optymalna dla indywidualnie potrzeb. Do działalności mobilnej warto wybrać kasę o małych gabarytach, którą bezproblemowo będzie mozna przenosić z miejsca na miejsce. Do pracy stacjonarnej odpowiednia będzie tradycyjna kasa, wyposażona w więcej praktycznych funkcji. Wybierz najlepszą!

O ile moze wzrosnąć ilość posiadanego przez Ciebie asortymentu?

Dokonując wyboru kasy fiskalnej pamiętaj, żeby liczba kodów PLU przypisana do danego urządzenia przewyższała ilość asortymentu, którym obecnie dysponujesz, ponieważ może to ulec zmianie.

Czy posiadanie kasy rezerwowej daje mi jakiekolwiek korzyści?

Jak sama nazwa wskazuje, jest to kasa rezerwowa, jej użycie będzie uzasadnione w niespodziewanych wypadkach, podczas których kasa podstawowa zostanie z jakiegoś powodu uszkodzona. Dlatego warto posiadać rejestrację na tego rodzaju kasę. Jeśli pragniemy dokonać równoczesnego zakupu kasy rezerwowej oraz podstawowej możemy ubiegać się o równoczesne odliczenie wynoszące do 700 zł na każde zgłoszone przez nas urządzenie.

Warto pamiętać!

Jeśli zdecydujemy się na zakup kasy rezerwowej możemy nie obawiać się straty przychodów. Termin przybycia serwisu do kasy podstawowej nie staje się problemem, jeśli posiadamy kasę rezerwową, nie musimy również wzywać serwisu w trybie natychmiastowym, co wiążę się z niższymi kosztami naprawy. Po wyczerpaniu się pamięci kasy podstawowej, kasa rezerwowa może posłużyć nam, jako nowa kasa podstawowa. Dodatkowym atutem jest oszczędność 700 zł w przypadku równoczesnego zakupu kasy rezerwowej z podstawową.

Porównanie - urządzenia tradycyjne i obsługujące kopie elektroniczne

Wiele czasu minęło, nim do powszechnego użytku weszły urządzenia obsługujące kopię elektroniczną. Wcześniej, starsze modele kas obsługiwane były przez dwa mechanizmy drukujące, które zapisywały dane na dwóch rolkach papieru. Jedna z nich zawierała dane paragonu dla klienta, natomiast druga przeznaczona była do sporządzania jego kopii. W chwili obecnej każde urządzenie sporządza elektroniczną kopię paragonu na jednej rolce papieru. Niewątpliwą zaletą nowych urządzeń fiskalnych jest niższy koszt eksploatacji - zamiast rolek papieru - karta pamięci. Usługodawca nie ma konieczności przetrzymywania rolek z wydrukowanymi kopiami. Dzięki nowym urządzeniom, mamy możliwość łatwiejszego przeglądanie danych oraz doniesień mających związek z prowadzona przez nas sprzedażą.

Najważniejsze atrybuty kas fiskalnych

Zakup kasy fiskalnej jest ważną decyzją, od naszego wyboru zależy, jakość oraz komfort pracy nas samych oraz współpracowników, czy chociażby płynność w obsłudze klientów. Dokonując zakupu kasy fiskalnej należy zwrócić szczególną uwagę na materiały, z jakich wykonana jest kasa. Wysokiej jakości komponenty, to trwałość na lata eksploatacji urządzenia. Ważna jest również przejrzysta obsługa kasy oraz niskie koszty jej eksploatacji. Ostatecznym kryterium jest cecha estetyczna, podczas pracy warto zwrócić uwagę na czystość urządzenia, kasa fiskalna powinna być pyłoszczelna, pozbawiona wystających, kanciastych elementów oraz zarysowań.

Szybki kontakt

al Wyzwolenia 44 (pawilon pzry FALI)
Tel 91 81 22 082, kom. 698 616 172

Poniedziałek - Piątek: 7.00 - 16.00
Sobota - Niedziela: TYLKO SERWIS 24h

Mapa dojazdu

NASI PARTNERZY

 • Novitus

  NOVITUS

  Kasy fislane
 • Elzab

  ELZAB

  Kasy fislane

Kasy FISKALNE SZCZECIN

 • Dla kancelarii adwokackich i firm podatkowych
 • Dla lekarzy i gabinetów lekarskich
 • Dla warsztatów samochodowych i oponiarskich
 • Dla salonów fryzjerskich i kosmetycznych
 • Dla firm cateringowych i małej gastronomii