Zwrot US za zakup kasy

0.0/5 ocena (0 głosów)

Opis

Kłopotliwy zakup kasy fiskalnej

Coraz więcej grup zawodowych obowiązanych jest do posługiwania się kasą fiskalną. Jej zakup niesie ze sobą konkretny wydatek, ale niewywiązanie się z obowiązku posiadania urządzenia fiskalnego prawdopodobnie zakończy się karą finansową.

Dobrze wiedzieć, że ustawodawca ustanowił też pewne udogodnienia dla osób, które dopiero zaczynają działalność i po raz pierwszy dokonują zakupu kasy fiskalnej. Ta grupa podatników może starać się o częściowy zwrot kosztów za kupno kasy.

Jak dokonać formalności?

Aby móc starać się o częściową refundację zakupu kasy fiskalnej, należy złożyć do naczelnika urzędu skarbowego pisemne zgłoszenie, zawierające liczbę urządzeń oraz miejsce ich użytkowania. Musi być ono złożone jeszcze przed terminem rozpoczęcia ewidencjonowania. Trzeba przy tym pamiętać, że ewidencjonowanie winno się rozpocząć w obowiązujących terminach.

Poza tym nieodzowne jest posiadanie dowodu zapłaty całej należności z tytułu zakupu kasy fiskalnej, ponieważ stanowi on dowód i daje podstawę do skorzystania z prawa do odliczenia.

Ile wyniesie zwrot kosztów?

Wspomniana grupa podatników, może odliczyć od podatku należnego kwotę poniesioną na rzecz zakupu potrzebnego urządzenia fiskalnego, w wysokości 90% ceny zakupu netto, jednak nie więcej niż 700 zł.

Ważne!
Naszym Klientom oferujemy pomoc w dokonaniu wszystkich formalności,
wymaganych przez urząd skarbowy!

Szybki kontakt

al Wyzwolenia 44 (pawilon pzry FALI)
Tel 91 81 22 082, kom. 698 616 172

Poniedziałek - Piątek: 7.00 - 16.00
Sobota - Niedziela: TYLKO SERWIS 24h

Mapa dojazdu

NASI PARTNERZY

 • Novitus

  NOVITUS

  Kasy fislane
 • Elzab

  ELZAB

  Kasy fislane

Kasy FISKALNE SZCZECIN

 • Dla kancelarii adwokackich i firm podatkowych
 • Dla lekarzy i gabinetów lekarskich
 • Dla warsztatów samochodowych i oponiarskich
 • Dla salonów fryzjerskich i kosmetycznych
 • Dla firm cateringowych i małej gastronomii